प्याराग्लाइड गर्दा भयो नराम्रो दुर्घटना। डोरी चुडेर यस्तो सम्म भयो, दुईको मृ’त्यु

समाचार

मध्यप्रदेशको हनुवन्तिया जल-महोत्सवमा बुधवार साँझ एउटा ठूलो दु”र्घ”टनामा दुई व्यक्तिको मृ”त्यु भयो। यी दुवै घ”टनाहरू प्याराग्लाइडिंगको क्रममा दु”र्घटना हुने दु”र्घ”टना हुने कम्पनीका कर्मचारीहरू हुन् भनिन्छ।कलेक्टरले दुर्घटनामा मजिस्टरील जाँचको आदेश दिएका छन्। यस घ”ट”नाका कारण यहाँ पर्यटकहरुमा त्रास फैलिएको छ र सांसद गोवा भन्ने पर्यटकीयस्थलमा सुरक्षा व्यवस्थाको बारेमा पनि प्रश्न उठेको छ।

दु”र्घ”टना बुधवार साँझ भएको थियो जब सनसेट ईन्भेन्ट कम्पनीका दुई कर्मचारीले आकाशमा प्याराग्लाइडिंग चाल चलाएर पर्यटकहरूलाई लुक्न खोजिरहेका थिए।अ”चानक उच्च उचाइमा पछि, ग्लाइडर डोरी भाँ”चे र प्यारासुट खुलेन। त्यसपछि, ऊ भुइँमा लोटे।दु”र्घटना पछि, मानिसहरू ग्लाइडर खसेको छेउमा दगुरे। यसमा फसेका दुबै कर्मचारीहरूलाई ग्लाइडरको जा:ल का:टेर ठूलो समस्याका साथ हटाइयो।

उनलाई तत्काल मुन्डीको अस्पताल लगिएको थियो तर उपचार सुरु हुनुभन्दा अघि दुबैको मृ”त्यु भयो। मृ:त्यु हुनेको नाम गजपाल सिंह पिता सुरेन्द्रसिंह राजपूत (28) निवासी बुढा मंगलीयन जिल्ला, पाली राजस्थान र बलचन्द डांगी बुबा राम प्रताप डांगी ()२) निवासी गाउँ भगौरा राजगढ बियौराले बताए।बुधवार कलेक्टर र जिल्ला मजिस्ट्रेट अनय द्विवेदीले हनुवंतीया जल महोत्सवमा प्याराग्लाइडिंगको क्रममा भएको दु”र्घटनाको सम्बन्धमा मजिस्टिरियल अनुसन्धानको आदेश दिएका छन्।

थप कलेक्टर नन्द भालावे कुश्रेले भने कि एसडीएम पुनासाले कुन घ”ट”नामा यो घ”टना घ”टेको बारेमा विस्तृत छानबिन गर्नेछ।यदि कुनै तथ्य, प्रमाण, जानकारी, फोटो वा भिडियोहरू कुनै पनि व्यक्तिसँग उपलब्ध छ भने तिनिहरूले यसलाई तत्काल एसडीएम पुनासामा उपलब्ध गराउन सक्छन्, ताकि तिनीहरूले घ”ट”नाको छानबिन गर्न मद्दत गर्न सक्दछन्।****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *