आज दुनियाँकै मनमा बसेकी अभिनेत्री रेखाको जन्मदिन, खुले अति १० गोप्य रहस्य

मनोरञ्जन

काठमाडौं । आज बलिउड सदाबहार अभिनेत्री रेखाको जन्मदिन । आज उनका फ्यानहरु र उनका साथिहरु पनि उनलाई जन्मदिनको शुभकामना दिइरहेका छन् । उनलेपनि जन्मदिन मनाउँदैछिन् । रेखाले बलिउडमा अभिनय गरेका धेरैजसो फिल्महरू हिट थिए ।

 

 

एक समय थियो जब रेखाका फिल्महरू भन्दा उनको सुन्दर अवतारसँग छलफल भइरहेको हुन्थ्यो । हामी उनको जन्मदिनको विशेष अवसरमा रेखाका १० अति विशेष तस्बिरसहित केही रहस्य यहाँ राख्न गइरहेका छौँ । यस्ता तस्विरहरु हेरौं, जसलाई हेर्दा तपाईं भन्नुहुनेछ, सुन्दरता भनेको त यस्तो पो हुनुपर्छ ।

 

 

रेखाको जन्म
रेखाको जन्म पछि उनीमाथि नाजायज भएको आरोप लगाइएको थियो । अभिनेत्रीको बुबाले उहाँकी आमासँग कहिल्यै विवाह गर्नुभएन । उनी तमिल प्रसिद्ध अभिनेत्री पुष्पावल्ली र अभिनेता जेमिनी गणेशनकी छोरी हुन् । उनको जन्म १० अक्टोबर १९५४ मा भएको थियो । सायद रेखाको पुरा नाम धेरैलाई जानकारी नहुन सक्छ । उनको पुरा नाम भानुरेखा गणेशन हो ।

 

 

 

रेखा रंग
बाल्यकालमा, रेखाले एक एयर होस्टेस बन्ने सपना देखेकी थिइन् । तर उसको साधारण रंगका कारण उनले यस कोर्समा प्रवेश गर्न पाइनन् । उहि समयमा, उनले भनेका छिन कि उनी आफ्नो शुरुको दिनमा चलचित्र उद्योगमा रंगले गर्दा, उनलाई काम पाउनमा धेरै कठिनाई भएको थियो ।

 

 

पहिलो स्मूच
यासिर उस्मानको पुस्तक ‘रेखा–कैसी पहेली जिंदगानी’ अर्थात ‘रेखा–कस्तो पहिलो जिन्दगानी’ का अनुसार, अभिनेत्री रेखाले अन्जान सफरमा पहिले चु’म्ब’न गरेकी थिइन् । उनको फिल्म ‘अन्जान सफर’ को सेटमा ५ मिनेट कुनै जानकारी नदिएर यो सिन गरेकी थिइन् । चु’म्ब’नको छाँयाङ्कनपछि उनी बेहोस भएकी थिइन् ।

 

 

 

रेखाको असफल विवाह
यद्यपि रेखाको नाम बलिउडका धेरै ठूला स्टारहरूसँग सम्बन्धित थियो तर उनले दिल्लीका व्यापारी मुकेश अग्रवालसँग विवाह गरेकी थिइन् । तर मुकेश सधैं आफ्नो कामका लागि रेखासँग रिसाउने गर्थे । जसका कारण रेखाले दिल्ली छाडेर मुम्बई जाने निर्णय गरिन् । मुकेशले उनलाई मनाउन कडा परिश्रम गरे तर रेखा भने अडिग रहिन् । रेखाले छोडिसकेपछि मुकेशको स्वास्थ्य बिग्रियो र उनले संसारबाट विदा लिए । उनीहरुको विवाह एक वर्ष पनि टिक्न सकेको थिएन् ।

 

 

 

रेखा सिन्दूर
रेखाको जीवन रहस्यले भरिएको छ । हो, उनको श्रीमानको मृत्यु पछि उनले दोस्रो बिहे गरिनन् तर उनले कहिल्यै पनि आफ्नो सिन्दूर हटाइन । तर केहि मानिसहरु यो पनि भन्छिन् कि उनले अमिताभ बच्चनको नाममा सिन्दूर लगाउने गर्छिन । सामान्यतयाः श्रीमानको मृत्युपछि महिलाहरु विधवा हुन्छन् । उनीहरुले सिन्दुरदेखि लिएर चुरासम्म पनि लगाउने गर्दैनन् ।

 

 

रेखा र मन्दाकानी
यस तस्वीरमा रेखा बलिउड अभिनेत्री मन्दाकानीसँगै देखिएकी छिन् । दुबैले सन् १९८९ को फिल्म ‘फाइट’ मा सँगै काम गरेका थिए । यो भनिन्छ कि मन्दाकानी उसको नजिकका साथीहरू मध्ये एक थिइन् ।

 

 

रेखा र जया बच्चन
रेखा र जया बच्चनको कहिल्यै राम्रो सम्बन्ध थिएन । हामी सबैलाई थाहा छ यसको कारण अमिताभ बच्चन थिए । तर यसको पछाडि पनि दुवैले यश चोप्राको फिल्म ‘सिसिल’ मा सँगै काम गरेका थिए । तपाईंलाई थाहा पाउँदा अनौठो लाग्न सक्छ कि रेखा मुम्बई आउँदा जया बच्चन उनको फल्याइमेट थिइन् । रेखा जयालाई दीदी भनेर सम्बोधन गर्थिन् । तर जयाले रेखालाई उनको विवाहमा आमन्त्रित गरिनन् ।

 

 

 

रेखाको मीरा बाई लुक
यस तस्वीरमा रेखालाई मीरा बाईको अवतारमा देखिन्छ । यो तस्वीर हेर्दा, यस्तो लाग्छ कि यो पुरानो फोटोशूट रेखाले म्यागजिनका लागि गरेकी थिइन् ।

 

 

 

रेखा बन्जार लुक
यो रेखाको धेरै पुरानो तस्विर हो । यस तस्विरमा बन्जार देखिएको छ । यस तस्विरमा रेखा एकदम ग्लैमरस छिन् । विशेष गरी उनको आँखा श्रृंगार एकदम आकर्षक देखिएको छ ।

 

 

 

‘खू’न भ’री मा’ङ्ग’
सन् १९८८ मा रेखाले अभिनेता राकेश रोशन र कबीर बेदीसँग फिल्म ‘खू’न भ’री मा’ङ्ग’ मा काम गरिन् । यो फिल्मको शुटिङ्गको समयमा लिइएको तस्विर हो । रेखाको उक्त फिल्म सुपरहिट भएको थियो । janaboli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *