भारतमाथी अर्को झड्का : चीनपछि पाकिस्तानले थाल्यो

समाचार

काठमाडौं । पाकिस्तानले भारतीयहरुलाई नियन्त्रणमा लिएको छ । भारत र चीनबीच सीमा विवाद चलिरहेको समयमा पाकिस्तानले पनि उक्साहटपूर्ण कार्यहरू गर्न थालेको छ । बुधवार, पाकिस्तान नौसेनाले गुजरातको भारतीय समुन्द्रमा प्रवेश गरेर मछुवाहरूलाई नियन्त्रणमा लिएको भारतले आरोप लगाएको छ ।

 

८ डुङ्गामा भएका ४५ मछुवाहरू पाकिस्तानी सेनाको नियन्त्रणमा भएको भारतले बताएको छ । जानकारी अनुसार पोरबन्दरका ६ वटा र भेरावलमा २ वटा डुङ्गामा थिए । जानकारीका अनुसार सबै मछुवाहरूलाई कराची पोर्टमा लगिएका छन् ।

 

 

गुजरातका मछुवाहरू पाकिस्तानी नौसेनाको यस कार्यप्रति रिसाएका छन् । उनले केन्द्रीय सरकारको हस्तक्षेपको माग गरेका छन् । पाकिस्तानी नौसेनाको कब्जामा बाँचेका मछुवाहरूले भारतीय पानीमा माछा पक्रेका थिए । यस बीच, पाकिस्तानी नौसेनाले आफ्ना साथीहरूलाई नियन्त्रित बनाएर आफूसँगै लगेको उनीहरुको आरोप छ । गुजरातसँग पाकिस्तानसँग लामो समुद्री सीमा छ । भारतीय तटरक्षक पनि पाकिस्तानको यो कार्यप्रति सतर्क भएका छन् ।

 

पाकिस्तान कोस्ट गार्डले गत १७ फेब्रुअरीमा १७ सौराष्ट्र मछुवाहरूलाई उनीहरूका ३ डुङ्गासहित नियन्त्रणमा लिएको थियो । हाल तिनीहरू सबै कराची जेलमा रहेका छन् । पाकिस्तानी नौसेनाले यी मछुवाहरू पाकिस्तानको पानीमा प्रवेश गरेको दाबी गरेको छ । यसभन्दा अघि फेब्रुअरी १३ मा, पाकिस्तान कोस्ट गार्डले भारतीय मछुवाहरू माथि गो–ली प्र–हा–र गरेका थिए । तर गो–ली–बा–रीमा कुनै हताहत भएन । जनबोलीबाट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *