दोस्रो पटक जीवन त्याग गर्न हिडेकी युवतीलाई प्रहरीले यसरी बचायो

समाचार

काठमाडौं । जीवनत्याग गर्न हिडेकी महिलालाई प्रहरीले बचाएको छ । भारत, मध्य प्रदेशको भोपालबाट यस्तो खबर बाहिर आएको छ । गोताखोर र प्रहरीले जीवनत्याग गर्न भोपालको पोखरीमा आइपुगेकी एउटी युवतीलाई उद्धार गरेका हुन् ।

 

यसभन्दा पहिले पनि उनले पोखरीमा जीवनत्याग गर्ने प्रयास गरिसकेकी थिइन् । तर उनको उद्धार गरिएको थियो । प्रहरीले सोध्दा उनले यस्तै घुमफिर गर्न आएको बयान दिएको बताइएको छ । धेरै प्रयास पछि, कारण छोड्नुहोस् ति महिलाले आफ्नो नाम पनि भन्न अस्विकार गरिन् ।

 

नगरपालिकाका गोताखोर शेख आसिफले भने, ‘मंगलवार दिउँसो १२ बजे एक युवती वीआईपी रोडमा हिंडिरहेको देखियो । उनी पानीतिर हेर्दै थिइन । कहिले काँही उनी बस्छिन् । कहिलेकाहीं फेरि हिंड्न थाल्थिन् । उसले पानीमा जाने कोसिस गर्नु भन्दा पहिले साथी मज़हरले समाते ।’ त्यहाँको तालिया प्रहरीलाई यसबारे जानकारी गराइएको थियो ।

 

 

प्रहरीहरूले लामो समयसम्म उनलाई सोधपुछ गरिरहे तर उनले केही भन्न मानिनन् । उनले प्रहरीका अगाडि हाँस्दै गरेको देखिएको पनि बताइएको छ । धेरै प्रयास गरिसकेपछि, जब उसले केहि भन्न मानिनन् तब प्रहरीले उनलाई सम्झाएर फर्काएको हो । यद्यपि उनलाई फेरि पोखरीको किनारमा नजान निर्देशन दिइएको छ ।

 

यहाँ, इन्चार्ज तलैया डीपी सिंहले भने, ‘यी महिलाले यसभन्दा पहिले जीवनत्याग प्रयास गरेकी थिइन् । त्यो दिन पनि उसको जीवन बचाएको थियो । उनले न त आफ्नो नाम भनिन् न त यहाँ आउनुको कारण नै बताइन् । हामीले उसलाई स्पष्टीकरण दिएनौं ।’ उनले ताइयाबाट राजा भोजको मूर्तिसम्म तारजाली लगाउन आवश्यक रहेको बताएका छन् । janaboli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *