पशुपतिनाथले सबैको रक्षा गरुन अाजको राशिफल वि.स. २०७५ साल चैत्र १ गते शुक्रबार तदनुसार सन् २०१९ मार्च १५ तारिक

Uncategorized

सूर्य शौर्यमथेन्दुरुच्चपदवीं सन्मङ्गलं मङ्गलं । सद्वुद्धिं च वुधो गुरुश्च गुरुतां शुक्रः शुभं शं शनिः ।।
राहुर्वाहुबलं करोतु सततं केतुः कुलस्योन्नतिं । नित्यं प्रीतिकरा भवन्तु मम ते सर्वेऽनुकूला ग्रहाः ।।

पञ्चाङ्ग
श्रीसूर्य उत्तरायण,वसन्तर्तुः,विरोधकृत् नाम संवत्सर,श्रीशाके १९४०,विक्रमसम्वत २०७५ साल चैत्र १ शुक्रबार नेपाल सम्बत ११३९ चिल्लाथ्व तदनुसार सन् २०१९ मार्च १५ तारिक शुक्लपक्ष नवमी तिथि राती ९ वजेर १० मिनेटसम्म उप्रान्त दशमी तिथि,आद्र्रा नक्षत्र राती ११ वजेर ३९ मिनेटसम्म उप्रान्त पुनर्वसु नक्षत्र,आयुष्मानयोग,बालवकरण, आनन्दादियोग पद्म,सूर्य मीन राशीमा,चन्द्रमा मिथुन राशीमा ।

मुहूर्त
राहुकालः–अशुभ विहान १० वजेर ४४ मिनेटबाट १२ वजेर १३ मिनेटसम्म रहनेछ । अशुभ यमघण्टायोगः– अपरान्ह ३ वजेर १२ मिनेटबाट ४ वजेर ४२ मिनेटसम्म रहनेछ । गुली कालः–सामान्य विहान ७ वजेर ४५ मिनेटबाट ९ वजेर १४ मिनेटसम्म रहनेछ । दूरमुहूर्तः–अशुभ विहान ८ वजेर ३८ मिनेटबाट ९ वजेर २६ मिनेटसम्म र मध्यान्ह १२ वजेर ३७ मिनेटबाट अपरान्ह १ वजेर २४ मिनेटसम्म रहनेछ । शुभ अभिजित मुहूर्तः–पूर्वान्ह ११ वजेर ४९ मिनेटबाट मध्यान्ह १२ वजेर ३७ मिनेटसम्म रहनेछ ।

दिन बार वेला
सूर्योदयबाट प्रातः ७ वजेर ४५ मिनेटसम्म चर वेला,७ वजेर ४५ मिनेटबाट ९ वजेर १४ मिनेटसम्म लाभ वेला,९ वजेर १४ मिनेटबाट १० वजेर ४४ मिनेटसम्म अमृत वेला,१० वजेर ४४ मिनेटबाट १२ वजेर १३ मिनेटसम्म काल वेला,१२ वजेर १३ मिनेटबाट १ वजेर ४३ मिनेटसम्म शुभ वेला,१ वजेर ४३ मिनेटबाट ३ वजेर १२ मिनेटसम्म रोग वेला,३ वजेर १२ मिनेटबाट ४ वजेर ४१ मिनेटसम्म उद्वेग वेला र ४ वजेर ४१ मिनेटबाट सूर्यास्तसम्म चर वेला रहनेछ ।
सूर्यास्तबाट ७ वजेर ४२ मिनेटसम्म रोग वेला,७ वजेर ४२ मिनेटबाट ९ वजेर १३ मिनेटसम्म काल वेला,९ वजेर १३ मिनेटबाट १० वजेर ४३ मिनेटसम्म लाभ वेला,१० वजेर ४३ मिनेटबाट १२ वजेर १४ मिनेटसम्म उद्वेग वेला,१२ वजेर १४ मिनेटबाट १ वजेर ४५ मिनेटसम्म शुभ वेला,१ वजेर ४५ मिनेटबाट ३ वजेर १६ मिनेटसम्म अमृत वेला,३ वजेर १६ मिनेटबाट ४ वजेर ४६ मिनेटसम्म चर र ४ वजेर ४६ मिनेटबाट सूर्योदयसम्म रोग वेला रहनेछ ।

मेषः– सवै समस्याको निकास आफै भित्रबाट निकाल्नु पर्नेछ देखिन्छ । बास्तुकला,उत्पादनशिल कार्य,सांगितिक क्षेत्र तथा होटल व्यवसायबाट लाभान्वित हुनुहुनेछ । जीवन साथिको सहयोगमा महत्वपूर्ण काम बन्ने छन् । सामाजिक प्रतिष्ठा बढ्नेछ । नोकरी तथा राजनीतिमा भूमिकमको खोजी हुनेछ । काममा ढिला सुस्ति नगर्नु होला पछि पश्चताप हुनेछ ।

वृषः– अल्छिपन त्यागि काममा लाग्नुहोला । लेनदेन कारोवारमा चनाखो रहनुहोला । आफन्तबाट पराईको व्यवहार हुनसक्छ सचेत रहनु होला । कामलाई हल्का रुपमा नलिनु होला । प्रयत्नपूर्व गरेका काम सफल हुने छन् । व्यापार व्यवसायबाट आय आर्जन बढ्नेछ । आस्था र विश्वास घट्न सक्छ । घरयासी खर्च बढ्नेछ ।

मिथुनः– आफुमा भएको ज्ञान र शिपलाई प्रयोग गरी अगाडि बढेमा धेरै उपलब्धि हात लाग्नेछ । आर्थिक कुराले बढि पिरोल्ने देखिन्छ । परिवारमा देखिएका समस्या केहि समाधान हुनेछन् । देश,प्रदेश यात्राको योग बनिरहेको छ । व्यापार व्यवसायमा उन्नति प्रगतिको राम्रो सम्भावना देखिन्छ । सयमयमा कार्य सम्पादन गर्ने प्रयत्न गर्नु होला ।
कर्कटः–उत्पादनशिल कार्यबाट आय आर्जन घट्नेछ । गलत विचारको शिकार हुने सम्भावना पनि त्यतिकै देखिन्छ । कुनै क्षेत्रमा लगानी नबढाउनु होला । मिथ्या कुराले सताउनेछ । पारिवारिक समस्या बढ्ने छन् । आलस्यता बढ्नेछ । काम गरेर जश कमै

मिल्नेछ । व्यापार व्यवसायबाट सोचे जस्तो लाभ लिन सकिने छैन । विवादबाट टाढा बस्नु होला ।
सिंहः– औषधी चिकित्सा तथा कृष औजार एवं हातहतियार सम्बन्धि कामबाट फाइदा बढि हुनेछ । शत्रुसँगको लडाईबाट लाभान्वित हुनुहुनेछ । विवादको अन्त्य हुनेछ । व्यापार व्यवसायबाट सोचे भन्दा राम्रो आम्दानी हुनसक्छ । समयमा काम सम्पन्न गर्ने प्रयत्न गर्नु होला नत्र पछि पश्चताप हुनेछ । बाह्य सम्बन्धमा सुधार आउनेछ । आफन्तबाट सहयोग मिल्नेछ ।

कन्याः– सहयोग गर्ने भन्दा सहयोग माग्ने बढि हुनेछन् । आफन्तबाट रचनात्मक सहयोग पाईनेछ । प्रयत्नबाट नयाँ काम हात पारिनेछ । नोकरी तथा राजनीतिमा बढि दखल हुनेछ । गरेका काम काजमा सफलता मिल्नेछ र मुल्याङ्कन राम्रै हुनेछ । खर्चमा नियन्त्रण आउनेछ । व्यापार व्यवसायमा विस्तारै सुधार आउनेछ । वोलीको भरमा काम हुनेछन् ।

तुलाः– ठेक्का पट्टा तथा एजेन्सीका कामबाट थोरै राहात मिल्नेछ । शैक्षिक तथा न्याय मार्गमा सफलता मिल्नेछ । घरका कुराले मनलाई बढि नै पिरोल्नेछ । काम गरेर जश भन्दा अपयश बढि मिल्नेछ । यात्राको सम्भावना देखिन्छ । घर छोडेर हिड्न मन लाग्ने छ । साना साना काम सफल गर्न पनि दखल बढि नै गर्नु पर्नेछ । गोपनियता भङ्ग नगर्नु होला ।

वृश्चिकः– तापईको कार्य क्षेत्रको यात्रा मृगतृष्णा जस्तै हुनेछ । अनावस्यक विषय बस्तुले मानसिक चिन्ता बढाउनेछ । अहार विहारमा ध्यान दिन सकिएन भने स्वास्थ्य कमजोर बन्नेछ । लेनदेन कारोवारमा विवाद पर्न सक्छ । शारीरिक शिथिलता बढ्नेछ । व्यापार घटनेछ । भाग्यमा अवरोध आउन सक्छ । अशाहरु निराशामा परिणत हुनेछन् ।

धनुः– कार्य क्षेत्रमा नक्कलीहरुको प्रवेश हुनसक्छ सतर्क भएर काम गर्नु होला । कामबाट पूर्ण सन्तुष्टि नमिले पनि निरासा भने हुनु पर्ने छैन । आयात तथा निर्यात व्यापार व्यवसायबाट आय आर्जन बढ्नेछ । लेनदेन कारोवारमा सुधार आउनेछ । काममा हेलचक्रयाई नगरी समयमा सम्पन्न गर्ने प्रयत्न गर्नुहोला । रजोगुण बढ्नेछ ।

मकरः– वैदेशिक काममा हात नहाल्नु होला । परिवारमा विवाद बढ्न सक्छ । अर्काको कुरा सुनेर काम नगर्नु होला क्षति धेरै हुनसक्छ । गोपनियता अप्नाई लगनशिल भई गरेका अधिकाँश काम सम्पादन हुनेछन् । फाइदा पनि लिन सकिनेछ । समयलाई बुझेर काम गर्न सकेमा सफलताको नजिक पुगिने छ । खेलाडीको लागि दिन बढि उपलब्धिपुर्ण रहला ।

कुम्भः– मनमा शान्ति मिल्ने छैन । काममा दुविधा उत्पन्न हुनेछ । राज्य शक्तिको दुरुपयोग गरेर तपाईलाई कसैले दुःख दिन सक्छ सतर्क रहनुहोला । कृषि क्षेत्रमा लगानी नबढाउनु होला । पढाई लेखाईमा सामान्य सुधार आउनेछ । अकारण धन खर्च गर्नु पर्ने अवस्था आउन सक्छ । नोकरीबाट सन्तुष्टि मिल्ने छैन । यात्रामा कष्ट हुनेछ ।

मिनः– आन्तरिक समस्या समाधान गर्न नसक्दा उपलब्धि गुम्न सक्छ समयमा सचेत हुनुहोला । आफुले गरेका कामले आफुलाई भन्दा अरुलाई बढि फाइदा पुग्न सक्छ । शैक्षिक र न्यायिक क्षेत्र कमजोर देखिन्छ । लेनदेन कारोवारमा सचेत रहनुहोला । घरयासी खर्चमा वृद्धि हुनेछ । काम गर्ने जोश जागर घट्नेछ । पारिवारिक जमघट बढ्न सक्छ ।

(राशिफलमा जे जस्तो भए पनि सवैको दिन सुखमय रहोस् । ईश्वर दाहिना हुन । भगवानले रक्षा गरुन । ॐ शान्ति ! ॐ शान्ति ! ! ॐ शान्ति ! ! ! श्रीकुृष्णार्पणास्तु ) नोटः–यो राशि,पञ्चाङ्ग आदि नेपालको राजधानी काठमाडौंलाई आधार मानेर तयार गरिएको हो –पंडित श्रीकण्ठ सुराचार्य ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *